Oglądasz serwis w wersji demonstracyjnej. Możesz zobaczyć jak dodawać i relacjonować testowe mecze. Zaloguj się używając prawdziwych danych i odkryj wszystkie możliwości prowadzenia relacji na żywo. Do prawdziwego serwisu możesz wrócić tutaj.

Avia Świdnik. Zimowy raport.

00:39 23/02/2021

foto: avia-swidnik.pl

W Świdniku od kilku lat budowany jest zespół na mocnych podstawach. Możliwe jest to dzięki solidnemu wsparciu ze strony miasta. Progres oprócz strony organizacyjnej widoczny jest również w aspektach sportowych. Nie inaczej było w trakcie przerwy zimowej. Z drużyny odeszli przede wszystkim zawodnicy, którzy nie grali wcale lub ich role na boisku były epizodyczne. Sebastian Plesz (3 rozegrane mecze, 61 minut) obrał kierunek na pobliski Świdnik Mały do mającej wysokie aspiracje 4-ligowej Świdniczanki. Wchodzący głównie z ławki napastnik Eryk Ceglarz wrócił w rodzinne strony i będzie reprezentował barwy Jutrzenki Giebułtów. Karierę z powodów zdrowotnych zakończył 38-letni Piotr Prędota. Pochodzący z Lublina napastnik pozostanie jednak przy klubie i będzie trenował grupy młodzieżowe. Na papierze nieco mniej optymistycznie wyglądają odejścia Krystiana Mroczka do Lechii Tomaszów Mazowiecki i Bartosza Mroczka do Legionovii Legionowo. Nie byli to jednak piłkarze decydujący o obliczu jedenastki prowadzonej przez Łukasza Mierzejewskiego.

Transfery do klubu wydają się być przemyślane. W obliczu małej liczby młodzieżowców w kadrze, sensownie prezentują się wypożyczenia Cezarego Zdunka i Jakuba Cielebąka z rezerw Górnika Łęczna. Zwłaszcza drugi z wymienionych może być istotnym elementem układanki… o ile na przeszkodzie nie stanie trudny charakter zawodnika. Najwięcej pociechy kibice żółto-niebieskich powinni mieć jednak z pozyskania Mateusza Kompanickiego i Piotra Darmochwała. Wychowankowi Lewartu Lubartów co prawda nie wyszedł na dobre transfer do GKS-u Katowice, nikt nie powinien mieć jednak wątpliwości co do jego umiejętności piłkarskich. Podobnie ma się sprawa z Darmochwałem. Chociaż obecnie bardziej niż sportową karierą pomocnik wypożyczony z Motoru Lublin zajęty jest rozkręcaniem własnego biznesu, to doświadczenie zebrane podczas kilku lat gry na pierwszo i drugoligowych boiskach powinno zagwarantować zespołowi konkretną jakość.

Z Avią od niedawna trenuje także Krystian Kalinowski ostatnio również zawodnik lubelskiego Motoru. Jego pozyskanie uzależnione jest jednak od tego czy do pełni sił powrócą etatowi bramkarze ze Świdnika, mianowicie Andrzej Sobieszczyk i Michał Androsiuk. Do skutku nie doszedł natomiast transfer Piotra Packa z Włodawianki. Przeszkodą nie do pokonania okazała się zaporowa cena, jaką za lewoskrzydłowego postawili włodarze klubu z Włodawy.

Pisząc o ruchach kadrowych warto podkreślić, że w drużynie pozostał Paweł Uliczny. Środkowy pomocnik jesienią należał do najbardziej wartościowych graczy. Jego usługami mocno zainteresowana była pierwszoligowa Puszcza Niepołomice.

 

NASZ TYP NA WIOSNĘ: MIEJSCA 2-5

 

TRANSFERY

Przybyli

Piotr Darmochwał (Motor Lublin - wypożyczenie), Cezary Zdunek (Górnik II Łęczna - wypożyczenie), Jakub Cielebąk (Górnik II Łęczna - wypożyczenie), Mateusz Kompanicki (GKS Katowice - transfer definitywny)

Odeszli

Piotr Prędota (koniec kariery), Eryk Ceglarz (Jutrzenka Giebułtów), Sebastian Plesz (Świdniczanka Świdnik Mały), Krystian Mroczek (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Bartosz Mroczek (Legionovia Legionowo)

 

SPARINGI

 

16 stycznia

Avia Świdnik - Świdniczanka 7:2 (1:0)

Bramki dla Avii: Cielebąk x2, Oziemczuk x2, Białek x2, Szpak

23 stycznia

Avia Świdnik - Hetman Zamość 3:0 (2:0)

Bramki: Szpak x2, Białek

 

30 stycznia

Avia Świdnik - Podlasie Biała Podlaska 4:2 (2:0)

Bramki dla Avii: Maluga x2, Kompanicki, Białek

 

3 lutego

Górnik Łęczna - Avia Świdnik 1:0 (1:0)

 

6 lutego

Avia Świdnik - Chełmianka Chełm 2:2 (0:0)

Bramki dla Avii: Szpak x2

 

13 lutego

Avia Świdnik - Stal Kraśnik 2:2 (0:1)

Bramki dla Avii: Poleszak, Cielebąk

 

17 lutego

Avia Świdnik - Motor II Lublin 6:0 (2:0)

Bramki: Maluga x2, Szpak x2, D. Wójcik, Darmochwał

 

20 lutego

Avia Świdnik - Wisła Puławy 2:3 (2:0)

Bramki dla Avii: Białek x2

 

 

Łącznie: 8 meczów (4 zwycięstwa - 2 remisy - 2 porażki), bilans bramek 26-12

 

Strzelcy bramek:

 

7 goli - Damian Szpak

6 goli - Wojciech Białek

4 gole - Dominik Maluga

3 gole - Jakub Cielebąk

2 gole - Kamil Oziemczuk

1 gol - Piotr Darmochwał, Dawid Wójcik, Mateusz Kompanicki, Bartłomiej Poleszak